ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14488296
*
nr 1448 8296
Spegel
mässing. Diameter: 30 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 20:25:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 14:08:30
1
100 kr
9/2 14:25:12
2
200 kr
9/2 18:08:05
1
200 kr
9/2 18:08:05
2
200 kr (Budbetjänt)
13/2 12:30:01
3
350 kr
14/2 20:18:17
4
350 kr
14/2 20:18:17
3
350 kr (Budbetjänt)
14/2 20:20:38
5
Vinnande bud
14/2 20:22:14
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gyllene, guldfärgad metall mässing spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1448 8296
Spegel
mässing. Diameter: 30 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 14:08:30 | 1 | 100 kr |
9/2 14:25:12 | 2 | 200 kr |
9/2 18:08:05 | 1 | 200 kr |
9/2 18:08:05 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
13/2 12:30:01 | 3 | 350 kr |
14/2 20:18:17 | 4 | 350 kr |
14/2 20:18:17 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
14/2 20:20:38 | 5 | Vinnande bud |
14/2 20:22:14 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gyllene, guldfärgad metall mässing spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27